Zimné športy

PARK SNOW Donovaly ponúka moderné prepravné zariadenia zaručujúce rýchlosť a pohodlnosť! Nájdete tu dominantu lokality - kombinovanú 6-sedačkovú lanovku s 8-miestnou kabínou TELEMIX Nová hoľa, 4-sedačku Buly Expres Záhradište, ako aj ďalších 14 vlekov s celkovou kapacitou až 14 100 nedočkavých lyžiarov za hodinu.

Turistika a cykloturistika

Donovaly sa nachádzajú na rozhraní Veľkej Fatry a Starohorských vrchov. Najvyšší vrchol nad nimi je Zvolen (1 402 m n. m.), vedľa sa nachádza Nová hoľa (1 370 m n. m.), kam vedie aj kabínková lanovka. Na svahoch Novej hole sa nachádza niekoľko zjazdoviek a lyžiarskych vlekov a juhovýchodné svahy sú obľúbenou lokalitou nadšencov závesného lietania. Niekoľko lyžiarskych svahov, vlekov a lanovka sa nachádza v stredisku Záhradište na severných svahoch vrchu Baník (1 056 m n. m.).

Lanový park

Vyskúšajte si pocit horolezca alebo bádateľa v džungli a navštívte s rodinou náš lanový park s dĺžkou viac ako 500 m. Cieľom je prejsť do cieľa cez rôzne prekážky a úlohy, ktoré vás vo výške v priemere 2 m nad zemou čakajú. Môžete si vybrať trasu podľa obtiažnosti, no aj toho najšikovnejšieho si poistíme istiacim lanom, ktoré budete mať celý čas pripnuté o svoj lezecký postroj. Na bezpečnosť navyše dozerá aj špeciálne vyškolený personál.

Elektrokolobežky

Spoznávajte Donovaly rýchlo, ekologicky a pohodlne zo sedadla modernej e-kolobežky a zažite pri tom veľa zábavy na dvoch kolesách. Na kolobežku sa v doprave prihliada rovnako ako na bicykel. Voľnosť pohybu môžete využívať teda kdekoľvek, tak v mestách, ako aj u nás počas pobytu na Donovaloch. Neváhajte a vyskúšajte ju aj vy! Požičať si ju môžete priamo v pokladni na parkovisku pri údolnej stanici lanovky na Novú hoľu.

Bobová dráha

Odvezte sa na našej prvej a najobľúbenejšej atrakcii vhodnej nie len pre deti - tobogánovej bobovej dráhe. Určite nebudete ľutovať. Trať dlhá 900m ponúka krásne výhľady na horskú panorámu, 7 adrenalínových skokov a 11 zákrut. Nemusíte sa báť, tempo si určujete sami ovládaním brzdovej páky (max. 45 km/h). Či už sa rozhodnete pre pomalšiu vyhliadkovú jazdu alebo si dáte preteky s priateľmi, vďaka automaticky vypočítaným rozostupom kolízia nehrozí. Na konci jazdy vám ukážeme, akou rýchlosťou ste sa spustili a domov si môžete odniesť suvenír v podobe fotografie priamo z dráhy.

Mestečko Donovalkovo

Ponúka nekonečnú zábavu na čerstvom vzduchu a možnosť znovuobjaviť tak čaro pravej detskej zábavy či hry. Na tomto mieste je dovolený detský krik, behanie, naháňanie aj šantenie a jediné, na čom skutočne záleží, je detská radosť a spokojnosť rodičov. Nájdete tu zaujímavé aktivity - detské domčeky, mestečko, dopravné ihrisko a určite vás okúzli minifarma so zvieratkami, ktoré len tak ľahko na lúkach neuvidíte. O zábavu vašich detí je tu v každom kúte postarané a vy? Zatiaľ čo sa oni hrajú, vy môžete v pokoji relaxovať.

Dedinka Habakuky

Všetkých, ktorí chcú zažiť atmosféru slovenských ľudových rozprávok pozývame do netradičnej dedinky, ktorú tvoria domčeky v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry. Návšteva rozprávkovej dediny HABAKUKY na Donovaloch, je ideálna pre rodinné výlety, pretože vás vtiahne do originálnej atmosféry slovenských rozprávok. Laktibrada, Popolvár, Zlatá Priadka a ďalší hrdinovia ľudových príbehov sa postarajú o autentický zážitok pre celú rodinu, vystrihnutý ako z obalov detských knižiek a predstáv. Už len čakáte, kedy sa spoza Škrupinového zámku vynorí sám rozprávkar Dobšinský so zápisníkom v ruke. Fantázia a hravosť číha na každom rohu. Či už je to originálna rozprávková architektúra, interaktívne divadelné predstavenia, alebo ukážky ľudových remesiel.

Myšiačikov detský park

Vyskúšajte si s deťmi hravé učenie v Myšiačikovom vodnom parku. Naša novinka fungujúca len od roku 2017 je slovenský unikát, inšpirovaný obľúbenými edukatívnymi parkami v Rakúsku a Čechách. V areáli tečie potôčik, ktorý prepája rôzne aktivity ako detský lanový park, reguláciu zavlažovania, plťkovanie na jazierku, stavanie priehrad a vodné ihrisko. Tu si deti môžu vyskúšať fungovanie fyzikálnych zákonov a my sľubujeme, že je to naozaj veľká zábava.

Trampolíny

Hore k oblakom! Skoro až tam sa dostanete na našich špeciálnych trampolínach vylepšených o fixačné laná. Na týchto hliníkových bungee atrakciách vám nasadíme postroj spojený s konštrukciou X-jump, vďaka ktorému je možné nie len skákať do výšky 7 metrov, ale keďže ľahšie udržíte balans, môžete skúšať aj odvážnejšie kúsky. S deťmi môžete skočiť aj na obľúbenú klasickú 8-stanoviskovú trampolínu s nosnosťou až do 70 kg.